wz
dobrmani.unas.cz

Jak Na Tlapky V Zimě

Kdy začít

Popraskaná psí tlapka Jakmile venku mrzne a padá první sníh, je potřeba začít vážně myslet na tlapky dobrmana. Samozřejmě je dobré je kontrolovat průběžně, pes se může velmi nenápadně zranit během procházky a nejhorší případy končí amputací končetiny.

Zvlášť si dávejte pozor,jestli se vaše procházky podobají víc běžeckým závodům než klidné chůzi se psem u nohy. Sami je znáte nejlépe, dobrmani jsou extra živí, skákaví, blázniví, přijde jim v pohodě brzdit tlapkama na asfaltu stejným způsobem jako bruslař na ledu. A tak se s poraněním polstářků setkáváme často.

Jak ošetřovat

Jak je výše zmíněno, ideální je pravidelně prohlížet psovi tlapy, abychom mohli včas zamezit bolestivé chůzi. Na tlapkách najdeme různá stádia poranění - může to být polštářek, který teprve začíná praskat a psa nebolí, neodlehčuje při chůzi nohu anebo rána do živého (viz. obrázek nahoře), kdy už se do toho může dostat infekce, psa noha bolí, pokulhává, ošetřuje si to.

Jako prevenci můžete používat neparfémované mastné masti (Indulona, Calcium Pantotenicum, sádlo). A pokud má pes otevřenou ránu, nezapomeňte nejdřív vydezinfikovat. Použít můžete např. Betadine (psa neštípe, vytvoří ochranný film, ale vysušuje), Jodisol (štípe), hojivý účinek na kůži má i Řepík lékařský. A následně tlapku namastěte. Je dobré psovi na nemocnou tlapu použít speciální botičku, aby se při dalších procházkách rána nerozšklebila ještě více a nedostala se do ní infekce. Jestli botičku nemáte, dá se použít i gumová rukavice na uklízení, nejprve tlapkuobvažte, a pak obujte rukavici s ustřiženýma prstama a dobře přilepte.

Na hlavní stránku

» Jakékoliv šíření obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu autora zakázáno «
© 2008-2009 Morbi | www.dobrmani.unas.cz | webdesign by Morbi