wz
dobrmani.unas.cz

Kloubní výživa dobrmanů

Kdy začít

Dobrmani jsou psi, kteří milují pohyb, aport, společné aktivity s páníčkem (jogging, canicross, bikejöring), a tak není výjimkou, že si semtam zakulhají, křupne jim v klobu nebo je jen něco bolí. Potíže pohybového aparátu ale prožívá většina psů velkých a obřích plemen, ať už se jedné o vážné problémy (DKK) nebo menší (kulhání, křupání v kloubu). Dobrmani zvlášť trpí dysplazií kyčelního kloubu (DKK) a je ideální jejich výživu podpořit vhodnými chondroprotektivy. V granulích není kloubní výživy nikdy dost a začít psovi podávat doplňky stravy můžete již od štěněcího věku.

Výrobci kloubní výživy

Na českém trhu je mnoho kvalitních výrobků podporující správnou výživu kloubů a zmírnění bolesti při zranění pohybověho aparátu. Nejznámější z nich jsou tyto:

Alavis, Artican, Artidual, Gelagan, Chondrocan, Chondrosulf, Orthovet, Proglycan.

Stánky Alavisu můžete vidět skoro na každé psí výstavě a patří mezi nejrozšířenější výrobek ve své kategorii. Firma Orling, která vyrábí Gelagan a Chondrocan, začala nejprve se specializací na humánní produkty a později přidala i veterinární. Její výrobky také patří mezi velmi kvalitní.

Vybrat si můžete nejen z množství firem, ale i formy výživy. Na výběr je přípravek v prášku, v sirupu, tabletky, masti i gel (používán nikoli jako prevence, ale při akutních bolestech). Nejlépe se podávají tabletky, které se vejdou do každého párku.

Jak to psovi pomůže

Při potížích pohybového aparátu psů gely a masti okamžitě zmírní bolesti
Při pravidelném podávání tabletek, prášku či sirupu se vyživují a regenerují kloubní chrupavky, šlachy, vazy a kosti, zdravě se vývíjí kosterní soustava a příznivě tím ovlivníte hustotu a kvalitu kostní tkáně vašeho psa.

Na hlavní stránku

» Jakékoliv šíření obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu autora zakázáno «
© 2008-2009 Morbi | www.dobrmani.unas.cz | webdesign by Morbi