wz
logo Dobermann

Modrý dobrman : Jezabel Od Dvou lvů

Jezabel se narodila 5.8.2007 v CHS Od Dvou lvů
Je to modrá dobrmanka a má kupírované uši. Někdy stojí obě, jindy jedno
 
Novinky
 

• 19.09.2014

Focení dobrmanky v ateliéru

O letních prázdninách jsme nezahálely a vyrazily do ateliéru studia Moonbarks.
 
alopecia barevných mutantů alopecia barevných mutantů alopecia barevných mutantů


Novinka • 15.05.2010

Seznamte se: Alopécie barevných mutantů

Je to už dávno, co jsem slibovala nějaké info o alopécii barevných mutantů a tady přichází ...
Když jsem si brala Jezabel, byla jsem hnedka na začátku informovaná o tom, že se u takto zbarvených dobrmanů alopecie vyskytuje

Pravda je taková, že alopécie u nás byla nepřímo diagnostikovaná na jedné pražské klinice (byli jste tam cca ve 2 a ctvrt letech). O histologii jsem nežádala, sama vidím, že na některých místech je chlupů málo a není potřeba kvůli tomu psa dál vyšetřovat.

Podle mě se to dá poznat docela brzo, tj. cca ve 3/4 roce, kdy poznáte, že se srst modráčka mění na světlejší, řídne, objevují se i rezavohnědé chloupky a začíná to být vidět hlavně po bocích. A taky dost línají, což se ale s vyšším věkem přestává dít.

Bylo to zhruba v tom 3/4 roce, kdy jsme byli prvně na dermatologii, prošli pár vyšetření kůže a vyloučili ty častější příčiny (demodex,...). Biopsii jsem absolvovat nechtěla. Na dalším vyšetření jsme byli až letos a na žádné další už se nechystáme.

Četla jsem články ze zahraničí, zvlášť z USA, kde je modrá standardní a všichni, co popisovaly své problémy, končili u chlupů. Nenašla jsem žádnou zmínku o problémech, které by zasahovaly kůži ve smyslu hnisavých míst apod. Většinou svým modrým podávají losospvý olej, vitamin E - někdy přímo na holé místo a další doplňky (Biotin).

Má to i výhody, při mytí nepustí desítky chlupů, doma nemusíte tak často uklízet, moc nelíná, akorát v zimě opravdu doporučuju modrého dobrmana s menším počtem chlupů oblékat. Komu by bez oblečení nebyla zima.

Víc nic, zázrak se nekoná, na alopecii se neumírá, jediné výdaje navíc jsou zpočátku za vyšetření a pak za oblečení. Co se týče výskytu alopecie, může ho mít a nemusí. Záleží. Na čem, to netuším. Je to podle mě tak 50 na 50. Vývoj bude asi individuální, vycházím z vlastního pozorování.

zleva: Detailní pohled na hřbet cca ve 2 letech / Zpředu alopécii nepoznáte, není na celém těle / Obleček do zimy / Srovnání s černou lesklou srstí našeho jezevčíka

alopecia barevných mutantů alopecia barevných mutantů alopecia barevných mutantů alopecia barevných mutantů


Novinka • 22.01.2010

Sraz modrých dobrmanů

V blízké době plánujeme sraz s dalšíma modrým dobrmanama, respektive společnou procházku. Který z těch modrých dobrmanů to bude, se brzy dozvíte!
 


Novinka • 3.01.2010

Nové webové stránky

Jezabel a všichni modří dobrmani v ČR mají ode dneška své nové oficiální stránky od psího webdesignového studia moonbarks
Na stránkách najdete jak fotky modrých dobrmanů, tak např. i informace o alopécii barevných mutantů
web designed & coded by moonbarks