wz
dobrmani.unas.cz

Odčervení psůOdčervení psů (tzv. dehelmintizace) a vakcinace jsou nejdůležitější pravidelná preventivní ošetření. Odčervováním zbavujeme psy střevních parazitů, kteří u nich mohou způsobovat vážné zdravotní problémy, hlavně u malých štěňat (poruchy trávení, průjem, zvracení, nekvalitní srst, vyhublost atd.). Velká část parazitů trávicího ústrojí psa je přenosná na člověka. Ohroženou skupinu představují hlavně malé děti, které ještě nemají zažité základní hygienické návyky a mohou se velmi snadno nakazit prostřednictvím psích výkalů např. škrkavkami.

Odčervení štěňat

První tři odčervení zajistí chovatel, kterému se štěňátka narodila. Provádí se:

1. odčervení - 2 týdny po narození
2. odčervení - 4 týdny po narození
3. odčervení - 6 týdnů po narození

po odebrání štěněte je potřeba po čtvrté odčervit 3 měsíce po narození a dál každé další 3 měsíce až do jednoho roku věku štěněte.

Odčervení dospělých psů

Když pes dosáhne věku jednoho roku, odčervujte ho pravidelně po čtvrt nebo půl roce. Tableta na dospělého psa působí 24 hodin a je opravdu potřeba pejska pravidelně odčervovat.

Čím odčervovat

K odčervení můžete používat tablety nebo pastu (dostačující pouze pro štěňata - většina z nich působí jen na škrkavky) a vždy je potřeba mít zvíře zvážené. Podle váhy se odvodí dávka odčervení.

Výrobci tablet na odčervení: Drontal, Caniverm, Caniquantel, Pratel.
Pasty: Banminth, Flubenol, Vitaminthe.


Na hlavní stránku

» Jakékoliv šíření obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu autora zakázáno «
© 2008-2009 Morbi | www.dobrmani.unas.cz | webdesign by Morbi