wz
dobrmani.unas.cz

Bezpečná a legální přeprava psa

Zákon

Pes je v ČR považován za věc, proto se na něho během cestování vztahuje tento zákon:

"Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích."
( Citace ze: Zákona o provozu na pozemních komunikacích Oddíl 4 Přeprava osob a nákladu, §52 Přeprava nákladu, odstavec 5 )

Což v praxi znamená, že pes musí být zabezpečen tak, aby nelítal po celém autě a při zabrždění nepadal k řidiči. Představíme si jednotlivá řešení zabezpečení psa, abyste se nemuseli během vycestování bát o body ani o peníze.

Autosítě

Autosítě přepažujících prostor v autě jsou rozdělené na 3 základní skupiny:
  • nad přední sedadla
  • mezi sedadla
  • nad zadní sedadla

Autosítě připevňující se nad přední sedadla zabraňují psovi obtěžovat řidiče. Za 452,-Kč zakoupíte síť v tomto e-obchodě. A jen o desek korun dražší, za 462,-Kč se prodává tato síť zde.

Nejlevnější jsou sítě mezi přední sedadla. Síť od Sotry koupíte v tomto e-shopu už za 239,-Kč O něco dražší je síť v e-shopu baron.cz. Cena je 275,-Kč

Autosítě nad zadní sedadla se dají také koupit levně. Již za 312,-Kč síť koupíte zde. A na této adrese najdete síť za 719,-Kč.

Autopásy pro psy

Mezi nejlevnější pásy patří bezpečnostní autopás značky Flamingo. V tomto obchodě ho koupíte za příjemnou cenu 196,-Kč, ale podle obrázku těžko říci, jestli je vyztužený tak dobře, jako například autopás od GreenDog (viz.níže).

Další levnou variantou je pás německé značky Bernina. Za 292,-Kč.Viz. tato adresa anebo pás od značky Trixie s nevypolstrovanou hrudní částí, viz tento odkaz.

Co se týče mých zkušeností, Jezabel dostala pěkný modrý pás od Greendog, jenže po upnutí a nastartování se mi stihla vzádu zamotat a bylo jasné, že naše temperamentní dobrmanka v pásu cestovat nebude. Proto se před jízdou ujistěte, že Vašemu psovi pás nevadí a bude v autě v klidu sedět/ležet. Nabídla bych ho někomu jinému, jenže ho v boxu při čekání na obranu celý rozkousala...

Klece a přepážky

Jestli máte kombíka, stačí vám vzádu přepážka a problém je vyřešen - tedy pokud vám pes neničí auto a neokusuje koberečky v kufru. Do větších aut se vejde neklopená klec o rozměrech 107/71/81 (d/š/v), která je pro dobrmana doporučená a jejíž cena je cca 2500,-Kč.
v případě, že máte menší auto a chcete si koupit klec, vyrábějí se speciální klece se skosenou stěnou. Cena takové autoklece málokdy klesne pod 2000,-Kč a o pohodlí můžeme jen spekulovat.Na hlavní stránku

» Jakékoliv šíření obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu autora zakázáno «
© 2008-2009 Morbi | www.dobrmani.unas.cz | webdesign by Morbi